Kontakt

Snabblänkar

Hitta till oss

Swelifes fysiska programkontor är beläget vid innovationskontoret vid Lunds universitet, där ansökan om att få starta innovationsprogrammet ursprungligen skrevs, men medarbetarna finns på flera orter.

Vi finns på Medicon Village, Scheeletorget 1, Lund. Huset vi sitter i heter The Spark.

Hitta hit

Swelifes programkontor

Peter Nordström
Programchef
peter.nordstrom@swelife.se
+46 705-191 220

Eva Sjökvist Saers

Eva Sjökvist Saers
Styrelseordförande Swelife
eva.sjokvist@saers.se

Karin Lilja

Karin Lilja
Kommunikationsstrateg
karin.lilja@swelife.se
+46 725-541 634

Thomas Gunnarsson

Thomas Gunnarsson
Portföljansvarig
Samverkan och samordning
thomas.gunnarsson@swelife.se
+46 725-313 846

Åsa Walllin

Åsa Wallin
Portföljansvarig
Kompetens och kapital
asa.wallin@swelife.se
+46 13 28 89 78

Ebba Carbonnier

Ebba Carbonnier
Portföljansvarig
Skalbara lösningar för bättre hälsa
ebba.carbonnier@swelife.se
+46 730 82 56 54

Lars Lindsköld

Lars Lindsköld
Portföljansvarig
Systematiska hälsodata
lars.lindskold@swelife.se
+46 705 40 65 20

Nils Olof Jönsson

Nils-Olof Jönsson
Controller
nils-olof.jonsson@fsi.lu.se
+46 46 222 12 70

Heather Marshall Heyman Swelife

Heather Marshall-Heyman
Projektledare Swelife International
heather.marshall-heyman@swelife.se

Avesta Starkholm

Avesta Starkholm
Biträdande huvudprojektledare Prevention barnfetma
avesta.starkholm@swelife.se
+46 702 72 13 56

Regionalt affärsstöd

Göteborg

Göran Leonardsson
Sahlgrenska Science Park
goran.leonardsson@sahlgrenskasciencepark.se
+46 706 31 01 42

Lund
Cecilia Jädert
LU Innovation
cecilia.jadert@innovation.lu.se
++46 46 222 15 07

Stockholm
Patrik Blomqvist
Karolinska Institutet Innovations AB
patrik.blomquist@kiinnovations.se
+46 70 67 860 82

Olof Berglund
STING
olof.berglund@sting.co
+46 70 635 98 15

Linköping
Tomas Larson
LEAD
tomas.larson@lead.se
+46 70 549 48 15

Umeå
Peter Jacobsson
Umeå Biotech Incubator (UBI)
peter.jacobsson@ubi.se
+46 73 280 11 15

Uppsala
Björn Arvidsson
Uppsala BIO
bjorn.arvidsson@uppsalabio.com
+46 70-994 36 06

Fakturera Swelife

Fakturaadress

Lunds universitet, FSI/Swelife, Box 188, 221 00 Lund.
Obligatorisk referens: För- och efternamn (på en person på Swelife)

Att tänka på när du fakturerar.